Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 4.08.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


Interpelacjadot. złamania prawa przez Pana Posła Kierwińskiego w trakcie kampanii wyborczej 2015 roku

W czasie trwania kampanii wyborczej w 2015 roku dwukrotnie został złamany przez sztab Posła Kierwińskiego zakaz wieszania banerów na żółtych barierkach w kilku miejscach w Płocku, które ze względów bezpieczeństwa odgradzają chodnik od jezdni, często w okolicach rond. W 2016 roku napisałam w tej sprawie interpelację o ilości banerów, które Straż Miejska powinna sfotografować i usunąć, ponieważ pogarszały widoczność i bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach pojazdami i pieszo. Według zapowiedzi prasowych (co potwierdza m.in. portal PTWP, jak iw lokalnych mediach) kara dla komitetu PO miała wynosić ok. 100.000, natomiast w odpowiedzi na moją interpelację otrzymałam kwotę wyliczoną przez MZD w wysokości 5.621,35 (z 11.01.2016). Po kilku miesiącach wystawiono tytuł wykonawczy ponieważ kara została nie zapłacona. Proszę o informację (wraz z kserokopią potwierdzenia wpłaty), czy kara faktycznie została uiszczona i z jakimi odsetkami. Od razu zaznaczam, co może ukazać się w odpowiedzi na interpelację, że owszem pozostałe sztaby również łamały w tym zakresie prawo, ale nie w takiej ilości i zapłaciły naliczone kary poza Panem Posłem Kierwińskim.
Ponady w związku z trwającą kampanią wyborczą i kolejnymi możliwymi sytuacjami łamania prawa przez sztab Pana Posła Kierwińskiego, proszę o uczulenie Pana Posła Przez Prezydenta Płocka po linii partyjnej, aby nie ponawiał w tym roku w czasie kampanii podobnych sytuacji, jak rozumiem zawsze w pełni przestrzegając konstytucję i prawo miejscowe będzie stosował się w pełni do obowiązujących zasad.   

źródło portal PTWP serwis korporacyjny z dnia: 28 października 2017 19:37
cyt.: Nawet 100 tys. zł kary

Podkreślił, że płocki Miejski Zarząd Dróg nie zakazuje umieszczania tymczasowej reklamy w tzw. pasach drogowych, ale wymaga to zgody, wskazania odpowiedniego miejsca i naliczenia opłaty. „To musi być załatwione legalnie. Nie wszędzie można wieszać reklamy, także ze względów bezpieczeństwa - zaznaczył Woźniak. Przyznał, że w przypadku materiałów PO rozwieszonych w tzw. pasach drogowych w ramach postępowania administracyjnego kwota kary "może przekroczyć 100 tys. zł opłaty".  "Za zajęcie tzw. pasa drogowego bez zgody nalicza się dziesięciokrotną stawkę standardowej opłaty - zaznaczył Woźniak. Dodał, że w oddzielnych postępowaniach wnioski z naliczonymi karami administracyjnymi będą kierowane do lokalnych pełnomocników poszczególnych komitetów wyborczych.

 


/-/ Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2019-09-18 / 614
data publikacji: 
piątek, 20 września 2019, godz. 13:23
ostatnia zmiana: 
piątek, 20 września 2019, godz. 13:23 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 896

Stopka