Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 04.02.2020r.


Radni Miasta Płocka:
 Łukasz Chrobot


INTERPELACJA

 


 Przedmiot, temat interpelacji:
Aktywne przejście dla pieszych na Al. Kilińskiego przy ZOO (przy uwzględnieniu docelowej organizacji ruchu w/w miejscu) – Zapewnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.


Uzasadnienie interpelacji:
Bardzo proszę o przeanalizowanie możliwości zainstalowania  aktywnych przejść dla pieszych.  Aktywne przejście dla pieszych to system poprawiający bezpieczeństwo zarówno pieszych jak i kierowców. Aktywne przejścia dla pieszych mają na celu ochronę pieszego w momencie, gdy znajduje się na przejściu lub w jego bezpośredniej okolicy. Tego rodzaju przejście nie działa w sposób ciągły, a jedynie aktywuje się w momencie gdy jest to potrzebne. Wiele przejść dla pieszych usytuowanych jest w miejscach o wzmożonym ruchu komunikacyjnym. Proponuje projekt pilotażowy w naszym mieście, który polegałby na modernizacji przejścia dla pieszych przy ZOO z zastosowaniem inteligentnych urządzeń, które zapewniają bezpieczeństwo oraz komfort pieszych poprzez zwiększenie ich widoczności oraz skrócenie czasu oczekiwania na przejście. W momencie wykrycia pieszego w strefie przejścia czujniki ruchu aktywują system aktywnego przejścia dla pieszych. Żółte zsynchronizowane światła LED, które zamontowane są nad znakiem D-6 oraz w jezdni zaczynają pulsować w stronę kierowcy w jednakowej częstotliwości. Gdy pieszy opuści strefę przejścia, aktywne przejście wyłącza sygnały świetlne. Piesi oraz kierowcy mogą bezpiecznie ruszyć dalej. Na odcinku 20 metrów przed przejściem zamontowany jest system antypoślizgowy, który pozwala na zmniejszenie drogi hamowania aut, w szczególności w trudnych warunkach atmosferycznych. Na przejściu przy ZOO występuje wzmożony ruch pieszych odwiedzających Ogród Zoologiczny. Można rozważyć  będzie dodatkowo wyposażone przejścia w system głosowy, który aktywuje się, gdy pieszy podejdzie do przejścia.
Prośbę swoją kieruję jako program pilotażowy w naszym mieście. Innowacyjne podejście do bezpieczeństwa z wykorzystaniem inteligentnych urządzeń to zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i kierowców w Płocku.
Załączniki: nie dotyczy
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji: nie dotyczy

 


Łukasz Chrobot
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Łukasz Mariusz Chrobot / 2020-02-06 / 908
data publikacji: 
piątek, 07 lutego 2020, godz. 11:54
ostatnia zmiana: 
piątek, 07 lutego 2020, godz. 11:54 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 535

Stopka