Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 30.05.2016

Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dot. budowy ulicy Bliskiej i Zbożowej wraz z brakującą infrastrukturą

W grudniu 2014 roku oddano do użytku po budowie ulicę Zbożową w Płocku. Tymczasem mieszkańcy wnioskują o wyjaśnienie kilku spraw i ewentualne poprawienie małym nakładem środków kilku nieprawidłowości.

Uzasadnienie
Mieszkańcy ulicy Zbożowej proszą o wyjaśnienie kilku kwestii:
1. Patrząc wzdłuż ulicy Zbożowej, zarówno po jej lewej, jak i prawej stronie można dostrzec, że ogrodzenia nieruchomości są w różnej odległości od chodnika, nie ma jednej linii dla ogrodzeń. UMP nakazał części właścicieli przesunięcie ogrodzeń, także otwieranie bram wjazdowych do posesji do wewnętrznej strony nieruchomości, jednak dlaczego w związku z tym wystąpiło kilka odstępstw? Latarnie ustawione są na różnych wysokościach, nie ma to też związku z pozostawieniem istniejącego drzewostanu, ponieważ część drzew zostało wyciętych pomimo sprzeciwu mieszkańców.


2. Przy wskazanej ulicy znajduje się budynek wielorodzinny wspólnoty, studzienka odpływowa, która została wykonana na wjeździe do tej posesji nie odbiera wody, ponieważ spadek jest zbyt duży, stąd w zdecydowanej większości woda zalewa ulicę i nieruchomości jednorodzinne położone niżej wzdłuż ulicy .


3. Mieszkańcom zakazano nasadzeń w pasie zieleni oddzielającym chodnik od ogrodzenia posesji uzasadniając to infrastrukturą podziemną, tymczasem wzdłuż budynku wielorodzinnego są wykonane nasadzenia.
4. Część chodnika wzdłuż ulicy została wykonana z kostki chodnikowej, natomiast w części pozostał stary chodnik, gdzie część płyt chodnikowych jest połamanych, czy inwestycja w związku z powyższym nie została zakończona? Kiedy nastąpi wymiana całego chodnika na ulicy Zbożowej? Czy wykonawca otrzymał wynagrodzenia za wymianę chodnika wzdłuż całej ulicy Zbożowej?

5. Jeśli mieszkańcom nakazano usuwać nasadzenia i kilkudziesięcioletnie drzewa, to jakie jest uzasadnienie dla pozostawienia w środku chodnika choinki?


6. Kolejna kwestia to przebicie ulicy Zbożowej do przejazdu przy sklepie LIDL na Podolszycach. Takie rozwiązanie określały wstępne projekty, tak też tłumaczono mieszkańcom realizacje tej inwestycji, tymczasem została ona zakończona ślepym placem do zawracania. Należy podkreślić, że przy ulicy Zbożowej znajduje się wiele firm wraz z przedszkolem, natomiast wyjazd jest dopiero do ulicy Armii Krajowej na wysokości skrzyżowania z ul. Łączniczek. Czy istnieje możliwość wykonania wyjazdu do placu przy sklepie LIDL, wówczas droga wyjazdu byłaby zdecydowanie krótsza?/-/ Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2016-05-31 / 1090
data publikacji: 
wtorek, 31 maja 2016, godz. 15:07
ostatnia zmiana: 
środa, 01 czerwca 2016, godz. 08:31 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
57 291 632

Stopka