Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                                24.01.2018 r.
Daria Magdalena Domosławska  

 

                     
INTERPELACJA

 

Przedmiot, temat interpelacji :
Montaż szafek dla rolkarzy/biegaczy/rowerzystów przy najczęściej uczęszczanych trasach biegowych, rowerowych oraz wiat chroniących przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.


Uzasadnienie interpelacji:
Środowisko rowerzystów, biegaczy, rolkarzy, osób uprawiających Nordic Walking jest bardzo szerokie w Płocku i wciąż się rozwija. Osoby uprawiające sport rekreacyjnie  są widoczne podczas treningów na trenie Płocka. W wielu miastach z rozwijająca się sieć ścieżek rowerowych, miejsc przyjaznych biegaczom i osobom uprawiającym sport w terenie zachęciła do tworzenia infrastruktury poprawiającej komfort treningu. W Płocku widać już duże zmiany w kilometrażu ścieżek rowerowych, za chwilę powstanie trasa rowerowa R1 oraz ścieżka biegowa dookoła Sobótki. 

      Warto również wykonać w Płocku krok w kierunku rozwoju infrastruktury. Ponownie proszę o rozważenie montażu – automatycznych szafek dla rolkarzy/ biegaczy/rowerzystów w miejscach uczęszczanych przez te grupy osób – okolice zalewu Sobótka, Park Północny, droga dojazdowa do wału przeciwpowodziowego (w pobliżu mostu Solidarności), stadion miejski, przy ZOO  itp.
Proszę również ponownie o rozważenie montażu wiat pozwalających schronić się przez niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi szczególnie w okolicach zalewu Sobótka oraz przy drodze dojazdowej do wałów przeciwpowodziowych (w pobliżu mostu Solidarności)       Takie rozwiązanie – szafki, wiaty  bardzo sprawdzi się w jesienne czy zimowe dni, kiedy do jazdy rowerem czy autobusem zakładamy cieplejsze ubranie, niż do samego biegania. Szafki pozwolą na pozostawienie rolek i korzystanie z innych atrakcji na terenie naszego miasta.


Daria Magdalena Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2018-01-25 / 2144
data publikacji: 
wtorek, 30 stycznia 2018, godz. 10:45
ostatnia zmiana: 
środa, 07 lutego 2018, godz. 12:35 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
52 470 213

Stopka