Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Interpelacja 1263

Zenon Sylwester Wiśniewski

Płock, dnia 10.03.2005 r.

INTERPELACJA

Temat: Obsługa kasy Zapomogowo- Pożyczkowej Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego " Solidarność".

Uzasadnienie: W budżecie Miasta Płocka została zapisana pozycja pn. Zarząd Jednostek Oświatowych- Pozostała działalność (zadanie nr 01/ZJOPD/G). Wydatki dotyczą Obsługi Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego " Solidarność." Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in obsługę finansowo- księgową Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej NSZZ "Solidarność." Wydatki w zadaniu obejmują pokrycie kosztów wynagrodzeń osobowych z pochodnymi pracowników Międzyzakładowej Kasy Zapomogowo- Pożyczkowej, pracowników ZNP i NSZZ " Solidarność" oraz pokrycie kosztów utrzymania, takich jak: opłaty telefoniczne, wywóz nieczystości, zakup materiałów, drobne konserwacje urządzeń i inne prace związane z utrzymaniem obiektów. Na ten cel przeznaczono w 2005 r. w budżecie miasta 391.884,00 zł, zapewniając m.in. wynagrodzenie dla  8,25 pracowników ZNP i NSZZ " Solidarność."

Pytania:
1.Jaką działalność prowadzi NSZZ " Solidarność", która uzasadniałaby finansowanie tego związku z budżetu miasta Płocka?
2.Dlaczego finansowanie NSZZ " Solidarność" pochodzi z wydatków Zarządu Jednostek Oświatowych?
3.Jaką działalność oświatową prowadzi NSZZ " Solidarność"? Proszę o konkretne zapisy statutu związku i konkretne przedsięwzięcia zorganizowane w przeszłości.
4.Dlaczego z budżetu miasta finansuje się obsługę finansowo- księgową NSZZ " Solidarność" i ZNP, skoro Zarząd Jednostek Oświatowych musi to wykonywać, zgodnie ze swoim statutem? (W szkołach i przedszkolach nie ma księgowych).

Dokumenty:
1.Proszę o przedłożenie mi realizacji Budżetu Miasta Płocka na to zadanie w latach ubiegłych, od czasu pojawienia się tej propozycji w klasyfikacji budżetowej, w rozbiciu na ZNP i NSZZ " Solidarność" (wynagrodzenia, opłaty telefoniczne, wywóz nieczystości itp.)
2.Proszę o uszczegółowienie tej pozycji budżetowej Budżetu Miasta Płocka na to zadanie w 2005r. w rozbiciu na ZNP i NSZZ " Solidarność", wg schematu j.w.

/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-05-20 / 1263
data publikacji: 
wtorek, 24 maja 2005, godz. 11:13
ostatnia zmiana: 
wtorek, 24 maja 2005, godz. 11:13 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
62 146 419

Stopka