Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 09.03.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


Dotyczy realizacji inwestycji wpisanej do budżetu miasta Płocka na 2015 rok – budowa parkingu przy ul. Dobrowolskiego


W dniu 6 marca 2015 roku odbyło się spotkanie Rady Mieszkańców Osiedla Międzytorze podczas którego członkowie zgłosili kilka interwencji, dlatego na wniosek Rady proszę o przeanalizowanie i realizację zgłoszonych słusznych wniosków.
W związku z otrzymaną dość obszerną korespondencją (od 2013 roku), którą Rada Mieszkańców Osiedla Międzytorze prowadziła z Urzędem Miasta Płocka w sprawie wykonania w/w parkingu, a także obietnicy Pana Prezydenta Miasta Płocka na spotkaniu otwartym z mieszkańcami osiedla Międzytorze (2014) i stwierdzeniu, że parking powstanie w 2015 roku proszę o ponowne przeanalizowanie przyspieszenia realizacji tej inwestycji.
W budżecie 2015 roku znajdują się środki finansowe na wykonanie dokumentacji zagospodarowania tego terenu na parkingi, natomiast w WPF na 2016 rok zapisana została realizacja. Dlatego ponownie wnioskuję, o przyśpieszenie procedury, w celu wykonania tej inwestycji jeszcze w tym roku z terminem płatności w 2016, tak jak zapisano w stosownych dokumentach.
Osiedle Międzytorze ma bardzo poważne problemy z brakiem miejsc parkingowych. W okolicach ulic Gintera i Dobrowolskiego brak miejsc parkingowych stanowi znaczny  problem, samochody parkujące po dwóch stronach ulicy praktycznie blokują przejazd dla karetek i wozów Straży Pożarnej, w przypadku wystąpienia takich sytuacji przejazd ulicą Gintera jest praktycznie niemożliwy.
Dodatkowo zapowiadane otwarcie Cotex Office Centre spowoduje jeszcze większe natężenie ruchu samochodów poszukujących miejsc parkingowych, prawdopodobnie te zagwarantowane przez wykonawcę tej inwestycji wystarczą tylko dla ewentualnych pracowników, a nie dla klientów biur.
Proszę ponadto o informację, jakie jest planowane wykorzystanie terenów po zburzonym przedszkolu przy ul. Dobrowolskiego (po oddaniu nowego przedszkola przy ul. Piaska)?

 

/-/ Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-03-09 / 262
data publikacji: 
wtorek, 10 marca 2015, godz. 10:53
ostatnia zmiana: 
wtorek, 10 marca 2015, godz. 10:53 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
55 217 613

Stopka