Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                          04.09.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska           


INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji :
Uruchomienie kursów autobusów KM do przystanku przy ul. Traktowej – kolejna trzecia już moja prośba składana w imieniu mieszkańców Płocka od stycznia 2018 roku.


Uzasadnienie:
Odpowiedzi udzielane przez UMP w sprawie uruchomienia połączeń autobusów Komunikacji Miejskiej z i przez ul. Traktową napawały optymizmem i dawały nadzieję , że wkrótce mieszkańcy rozwijającego się osiedla Winiary pojadą autobusami KM z przystanku przy  ul. Traktowej. Niestety sytuacja nie zmieniła się od stycznia 2018 roku. Do UMP wciąż wpływają prośby od mieszkańców rozwijającego się osiedla, Rady Mieszkańców Osiedla Winiary o uruchomienie połączeń KM. Osiedle rozbudowuje się powstają nowe bloki (w chwili obecnej 3 bloki zamieszkują rodziny z dziećmi , kolejne bloki są w budowie, oprócz tego na osiedlu w pobliżu ul. Traktowej jest 130 domków jednorodzinnych, 50 kolejnych w budowie)  . W związku z tym, że w powyższej sprawie składałam dwukrotnie interpelacje mieszkańcy wciąż zgłaszają się z pytaniami i prośbami. Są rozczarowani brakiem realizacji tak oczywistych próśb. W związku z powyższym proszę o poważne potraktowanie sprawy, uruchomienie linii autobusowych KM umożliwiających mieszkańcom  osiedla łączność z pozostałymi osiedlami, dającym możliwość dojazdu do szkoły, przedszkola , pracy oraz  udzielenie rzetelnych odpowiedzi na pytania :
- jaki jest obecny stan prac mających na celu uruchomienia kursów autobusów Komunikacji Miejskiej przez ul. Traktową?
- jakię to będą numery linii autobusowych, na jakiej trasie będą kursowały?
- czy zostanie zrealizowana prośba mieszkańców składana pisemnie o przedłużenie linii 19 i 22 do przystanku na ul. Traktowej?
- kiedy zostaną uruchomione przystanki na ul Traktowej i połączenia KM ;
Bardzo proszę o podanie konkretów, gdyż  mieszkańcy mają już dosyć dawania im nadziei i składania obietnic. Proszę o realizację próśb.
Wnioski, ewentualne źródła finansowania:
-----------------------
Załączniki:
Brak
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:
Interpelacja Radnej RM Darii Domosławskiej z dn 29.01.2018 r. w sprawie „Podjęcie decyzji w sprawie nieczynnego przystanku autobusowego KM na ul. Traktowej”
Interpelacja Radnej RM Darii Domosławskiej z dn.28.01.2019 Ponowna prośba o uruchomienia kursów autobusów Komunikacji Miejskiej z i przez ul. Traktową – informacja na temat obecnego stanu i działań.                                Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-09-06 / 583
data publikacji: 
piątek, 06 września 2019, godz. 14:06
ostatnia zmiana: 
piątek, 06 września 2019, godz. 14:06 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 781

Stopka