Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Radna Miasta Płocka:                                                                         13.02.2019 r.
Daria Magdalena Domosławska   

                   
INTERPELACJA


Przedmiot, temat interpelacji :
Wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla osób świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka (w godzinach ich pracy - na wzór pracowników socjalnych MOPS) lub zapewnienie biletów na przejazdy autobusami KM


Uzasadnienie interpelacji:
Usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka świadczą: Fundacja Agencji Służby Społecznej, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Płocku. Opiekunki osób chorych i niepełnosprawnych zatrudniane przez powyższe podmioty bardzo często mają pod opieką kilka osób w ciągu doby co wymusza na nich przemieszczanie się po terenie całego miasta. Często również świadcząc usługi opiekuńcze opiekunki/opiekunowie zmuszeni są korzystać z autobusów KM np. dojazd do apteki, umówienie podopiecznej na wizytę do lekarza, dojazd do urzędu itp. Przy niskich zarobkach wymienionej grupy zawodowej opłaty za bilety stanowią duże koszty, jakie ponosi opiekun/opiekunka w czasie godzin pracy.  
Proszę o wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autobusami KM dla osób świadczących usługi opiekuńcze dla osób chorych i niepełnosprawnych na zlecenie miasta Płocka (w godzinach ich pracy) lub zapewnienie biletów na przejazdy autobusami KM.
Podobna specyfika pracy (wymagająca poruszania się po środowisku podopiecznych) występuje u pracowników socjalnych MOPS. Dla pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku w dni robocze od poniedziałku do środy w godzinach 8-15, w czwartki w godzinach 9-17, w piątki w godzinach 9-15  zagwarantowano bezpłatne przejazdy. 
Uważam, za niezbędne do tej grupy uprawnionej do bezpłatnych przejazdów dołączyć  opiekunki/opiekunów świadczących usługi opiekuńcze na zlecenie miasta Płocka. 
Wnioski, ewentualne źródła finansowania: ---
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji: ------


Daria Domosławska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Daria Magdalena Domosławska / 2019-02-14 / 196
data publikacji: 
piątek, 15 lutego 2019, godz. 12:38
ostatnia zmiana: 
piątek, 15 lutego 2019, godz. 12:38 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
62 146 421

Stopka