Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 12.11.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaInterpelacja


dot. pracy Straży Miejskiej w Płocku

Dotychczas firma zewnętrzna ochrania budynki będące w strukturze Urzędu Miasta Płocka. Proszę o informację, czy od 1.01.2016 ma nastąpić zmiana polegająca na rezygnacji z ochrony świadczonej przez firmy zewnętrzne, a w to miejsce powierzenie zadań Straży Miejskiej w Płocku. Czy procedura przekazywania zadań poza przetargiem jest właściwa w tym zakresie?
Czy w związku z powyższym wiąże się to ze zwiększeniem etatów w Straży Miejskiej w Płocku, a jeśli tak to o ile, oraz o jaką kwotę wzrośnie budżet SM?
Czy w ramach statutowych zadań Straż Miejska została powołana do dbania o bezpieczeństwo mieszkańców Płocka, czy ochrona budynków podległych Prezydentowi to nie jest odwracanie uwagi od najważniejszych tematów, którymi winna zajmować się Straż Miejska utrzymywana z pieniędzy wszystkich mieszkańców Płocka?
Wedle mojej wiedzy pracownicy zatrudnieni w ochronie na dzień dzisiejszy pracują za stawki ok. 4,5 złotego za godzinę (tak powszechnie są wynagradzania pracownicy ochrony), czy w związku z tym stawka dla strażników miejskich będzie w podobnej wysokości, czy będzie stałe wynagrodzenie brutto za wykonywanie obowiązków?
Czy strażnicy ochraniający budynki będą jedynie wyznaczani do tych zadań, czy będzie rotacyjność w tym zakresie?
Co z wymaganiami stawianymi firmom zewnętrznym w zakresie pozwolenia na broń, ochrony danych osobowych np. budynek przy ul. Piłsudskiego, gdzie znajdują się w dużej mierze dane osobowe mieszkańców Płocka?

 

 /-/ Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-11-13 / 700
data publikacji: 
poniedziałek, 16 listopada 2015, godz. 12:00
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 16 listopada 2015, godz. 12:00 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
57 291 627

Stopka