Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 6.02.2015Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

INTERPELACJA


dotyczy funkcjonowania Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.


W projekcie budżetu miasta Płocka na 2015 rok zaplanowano ponad 4,38 mln na podwyższenie kapitału spółki, tymczasem w autopoprawce Pan Prezydent zdjął 2 mln, pozostawiając 2,38 mln.
Co w związku z powyższym było pierwotnie zaplanowane w kwocie wpisanej w projekcie budżetu na 2015 rok (w opisie czytamy, iż miał nastąpić zakup sprzętu), a nie zostanie zakupione. Planowana kwota została zapewne szczegółowo przeanalizowana, w związku z powyższym proszę przedstawić pierwotną listę zakupów sprzętu oraz to, z czego zrezygnowano po zdjęciu 2 mln złotych.

Ponadto proszę o udzieleni informacji w kilku sprawach:
Ustawa o działalności leczniczej z dnia 15 kwietnia 2011 roku zgodnie z art. 207 wymusza m.in. na naszej spółce wprowadzenie pewnych zmian w zakresie dostosowania szpitala do dnia 31 grudnia 2016 roku. Dlatego wnioskuję o szczegółową informację w tym zakresie ze strony Zarządu Spółki Płocki ZOZ, jak wygląda proces przygotowywania się do zmian narzuconych przez Ministra Zdrowia.
Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami miał być prowadzony remont internatu LO im. St. Małachowskiego dla potrzeb płockiego szpitala. Proszę o informację, czy będę w tym kierunku prowadzone pracy, a jeśli tak toczy są zagwarantowane środki na ten cel.
Poradnia K przy płockim szpitalu cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Proszę o informację, jak wyglądał kontrakt podpisany z NFZ w ubiegłym roku, a jak wygląda obecny na 2015 rok.

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-02-09 / 184
data publikacji: 
wtorek, 10 lutego 2015, godz. 10:33
ostatnia zmiana: 
wtorek, 10 lutego 2015, godz. 10:33 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
55 217 618

Stopka