Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Andrzej Aleksandrowicz                                                     

                          24.02.2020 I N T E R P E L A C J APrzedmiot, temat interpelacji: nawierzchnia orlików.


Uzasadnienie interpelacji: w ostatnich dniach pojawiły się w mediach wyniki badań toksykologicznych dot. sztucznej nawierzchni jednego z warszawskich, przyszkolnych orlików, który został wybudowany w 2013 r. Wyniki są bardzo niepokojące tym bardziej, że tego typu boiska były budowane w tamtych czasach w całej Polsce według podobnej techniki, także w Płocku. W nawierzchni warszawskiego orlika wykryto znaczne stężenia substancji, które są rakotwórcze, działają szkodliwie na układ nerwowy i krwiotwórczy oraz rozrodczość. Podobne wyniki badań toksykologicznych otrzymano także z innych orlików w kraju, w Szczecinie. Wyniki te bardzo niepokoją rodziców i powinny być alarmujące dla nas wszystkich, ponieważ zagrożone potencjalnie są przede wszystkim dzieci.  


Wnioski, ewentualne źródła finansowania: w związku z powyższym proszę o pilną informację w przedmiotowym temacie, czy w Płocku przeprowadzano tego typu badania toksykologiczne nawierzchni orlików oraz o przekazanie ewentualnie ich wyników. Jeśli takich badań nie było, to proszę o zlecenie badań toksykologicznych. Proszę o przeprowadzenie takich badań nawet jeśli nawierzchnie mają teoretycznie odpowiednie atesty, ponieważ wyniki przytoczonych badań toksykologicznych dotyczą atestowanych formalnie nawierzchni.


Załączniki:


Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Andrzej Aleksandrowicz / 2020-02-25 / 962
data publikacji: 
wtorek, 25 lutego 2020, godz. 13:05
ostatnia zmiana: 
wtorek, 25 lutego 2020, godz. 13:05 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 514

Stopka