Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

                                                                                             Płock, 13.09.2019 r.


Łukasz Pietrzak
Marta Krasuska

 


INTERPELACJADotyczy: Monitoring na skrzyżowaniu  z ruchem okrężnym ulic Wyszogrodzka z trasą ks. J. Popiełuszki i obwodnicą Płocka.


    W dniu 04.09.2019 odbyliśmy spotkanie z p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Płocku nadkom. Robertem Nowakowskim. Rozmawialiśmy o sytuacji drogowej na skrzyżowaniu nazwanym nieoficjalnie przez mieszkańców Płocka, rondem „dzwon”. Kamery, które obecnie są zamontowane na ww. skrzyżowaniu nie są wystarczające na potrzeby policji. Na podstawie nagranego materiału nie zawsze można jednoznacznie stwierdzić, że zostały naruszone przepisy. Kamery wykonują ruch obrotowy i uniemożliwia to nagranie całego wykroczenia. Wspólnie  ustaliliśmy, że jednym z elementów profilaktyki będzie bardziej szczegółowy i dokładny monitoring, który wpłynie na skuteczność egzekwowania przestrzegania przepisów.
    Zwracamy się z prośbą o zamontowanie dodatkowych kamer statycznych. Kamery te umożliwią nagranie popełnionych wykroczeń w całości. Da to możliwości służbom policji ukarania konkretnego kierowcy, co w efekcie znacznie wpłynie na bezpieczeństwo na skrzyżowaniu. Montaż kamer należało by skonsultować z przedstawicielami policji, aby spełniały one  zamierzony cel.
 

Łukasz Pietrzak
Marta Krasuska
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Łukasz Maria Pietrzak, Marta Krasuska / 2019-09-13 / 603
data publikacji: 
wtorek, 17 września 2019, godz. 10:21
ostatnia zmiana: 
wtorek, 17 września 2019, godz. 10:22 -> historia zmian  (1)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 905

Stopka