Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 12.11.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaInterpelacjadot. wniosku Rady Mieszkańców Osiedla Borowiczki w sprawie wydłużenia terminu składania wniosków do Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego „Borowiczki” w Płocku

W dniu 17 września 2015 roku na zaproszenie Rady Osiedla Borowiczki omawialiśmy sprawy związane z rozpoczęciem procedury planistycznej dla osiedla Borowiczki w związku z podjętą uchwałą Rady Miasta Płocka podczas czerwcowej sesji.
Mieszkańcy interweniowali u radnych (na spotkaniu było 6 radnych RMP, w tym Przewodniczący i Wiceprzewodniczący), aby umożliwić składanie wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego osiedla pomimo upływu terminu w miesiącu lipcu. W związku z okresem wakacyjnym część mieszkańców nie miała wiedzy o ogłoszonym terminie składania swoich uwag.
Dlatego między innymi Rada Mieszkańców zwołała posiedzenie z udziałem pracowników Urzędu Miasta Płocka, którzy jasno wyrazili swoją opinię, iż istnieje możliwość uwzględnienia prośby mieszkańców. Do tego wniosku zgodnie przychylili się radni Rady Miasta Płocka.
Tymczasem w dniu 2 października br. Rada Mieszkańców otrzymała odmowne pismo podpisane przez Prezydenta Miasta Płocka, uniemożliwiające składanie wniosków w trybie ustawowym.
Wnioski wprawdzie mogą być złożone po terminie, ale są one kierowane do projektantów, którzy mogą, ale nie muszą uwzględnić propozycje, natomiast Prezydent nie musi w żadnej mierze ustosunkowywać się do nich. Inaczej, gdyby Prezydent zgodził się na prośbę mieszkańców, wówczas analiza przedłożonych wniosków przez mieszkańców musiałaby znaleźć swoje odzwierciedlenie w uzasadnieniu Prezydenta dlaczego odrzuca zaproponowane zmiany.
Proszę o informację dlaczego Prezydent nie przychylił się do prośby mieszkańców Osiedla Borowiczki, nadto wnioskuję o przedstawienie dotychczasowych uwag mieszkańców do miejscowego planu, które wpłynęły w ustawowym terminie, jak również po jego upływie.
 

/-/ Wioletta Kulpa
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-11-13 / 701
data publikacji: 
poniedziałek, 16 listopada 2015, godz. 11:58
ostatnia zmiana: 
poniedziałek, 16 listopada 2015, godz. 11:58 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
54 918 790

Stopka