Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, dn. 2.03.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy interwencji mieszkańców osiedla przy ul. Saperskiej

Mieszkańcy osiedla zamkniętego przy ul. Saperskiej alarmują o zakłócaniu spokoju i braku porządku po wynajęciu w samym centrum tego osiedla budynku dla agencji pracy tymczasowej. Budynki są administrowane prze miejską spółkę MTBS, dlatego między innymi zwracam się z prośbą o poszukanie wzajemnie rozwiązania, aby firma wynajmująca pomieszczenia na cichym i spokojnym osiedlu nie stawała się uciążliwa w codziennym życiu jego mieszkańców.
Na terenie osiedla jest brama wjazdowa, która od momentu wprowadzenia się agencji pracy tymczasowej jest najczęściej otwarta, została również uszkodzona przez osoby, które chciały otworzyć ją na siłę chcąc dostać się do budynku wynajmowanego przez agencję pracy tymczasowej.
Pracownicy tej firmy są odwożeni i dowożeni busami właśnie z osiedla przy             ul. Saperskiej, często w stanie nietrzeźwym, tymczasem na tym samym osiedlu funkcjonuje niepubliczne przedszkole, a ogródek zabaw dla dzieci znajduje się od strony parkingu i budynku wynajmowanego przez agencję pracy tymczasowej. Mieszkańcy poinformowali mnie, że często są w bardzo nieprzyjemny sposób zaczepiani przez przyjeżdżających pracowników tej firmy. Pomimo wyznaczenia tylko 9 miejsc parkingowych dla firmy korzystają z większej ilości, co oczywiście uniemożliwia zaparkowanie przez mieszkańców.
Mieszkańcy zakupili mieszkania na tym zamkniętym osiedlu płacąc dość duże środki finansowe, często za swoje życiowe oszczędności lub zaciągając kredyty po to, aby mieć spokój i ciszę, tymczasem nikt ich nie uprzedzał o takiej sytuacji, która ma miejsce od kilku tygodniu właśnie na tym osiedlu. Niestety zgodnie z informacjami właściciel firmy developerskiej, który jednocześnie wynajmuje budynek agencji pracy tymczasowej nie podejmuje żadnych kroków na wniosek właścicieli mieszkań. Wzywano również na interwencję Policję.
Proszę o zainteresowanie się w/w problemem m.in. poprzez spółkę, która administruje osiedle, a także służby: Straży Miejskiej i Policji w zakresie utrzymania porządku na tym terenie, szczególnie z uwagi na znajdujące się na tym osiedlu przedszkole i mieszkańców, którzy prawie codziennie mają widok z okien parkujących busów, nietrzeźwych mężczyzn, także uciążliwe zaczepki mieszkańców osiedla.

/-/ Wioletta Kulpa

 
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wioletta Maria Kulpa / 2015-03-03 / 249
data publikacji: 
środa, 04 marca 2015, godz. 13:59
ostatnia zmiana: 
środa, 04 marca 2015, godz. 13:59 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
57 291 635

Stopka