Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Interpelacja 390

Andrzej Nowakowski
Imię i nazwisko

28.08.2008
data złożenia interpelacji

INTERPELACJA

Przedmiot, temat interpelacji:
Wnoszę o ponowne przeanalizowanie projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego osiedla Podolszyce Południe w części obejmującej planowaną ulicę oznaczoną w projekcie planu symbolem 5 KL1/2 i stanowiącą przedłużenie ulicy Czwartaków.

Uzasadnienie interpelacji:
Pomysł budowy tej ulicy wydaje się być nieracjonalny a za to bardzo kosztowny. Istnieje już połączenie Podolszyc Południe z Borowiczkami poprzez ul. Gościniec i Grabówkę a projektowana ulica będzie stanowiła tylko dublowanie ul. Wyszogrodzkiej. Bardziej zasadny byłby remont i poszerzenie tej ulicy – zwłaszcza w kontekście fatalnego stanu technicznego w jakim się znajduje. Realizacja budowy ulicy 5 KL1/2 pociągnie też za sobą ogromne nakłady finansowe (zważywszy na konieczność budowy mostu nad rzeką Rosicą), co przy założeniu koniecznej modernizacji ul. Wyszogrodzkiej wydaje się zbędne. Nie bez znaczenia pozostaje również ingerencja w Park Krajobrazowy Jaru rzeki Rosicy. Teren ten jest enklawą zieleni, która zostanie zniszczona w wyniku budowy ulicy. Realizacja tego rozwiązania wpłynie również ujemnie na warunki życia mieszkańców ulic Czwartaków i Zubrzyckiego. Zwiększenie ruchu samochodowego na tych osiedlowych ulicach w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych pogorszy także warunki bezpieczeństwa oraz będzie stanowić zagrożenie tak dla uczestników ruchu jak i mieszkańców.

Wnioski, ewentualne źródła finansowania:

Załączniki:

Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:

/-/ Andrzej Nowakowski
podpis
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Andrzej Nowakowski / 2007-08-28 / 390
data publikacji: 
czwartek, 30 sierpnia 2007, godz. 11:03
ostatnia zmiana: 
czwartek, 30 sierpnia 2007, godz. 11:03 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Konrad Kozłowski
ilość wyświetleń: 
66 490 528

Stopka