Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 23 września 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA

Przedmiot, temat interpelacji: wykroczenia popełniane na rondzie Wojska Polskiego.

Uzasadnienie:
W związku z przekazaniem przez Straż Miejską do Komendy Miejskiej Policji w Płocku materiału wideo najbardziej niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonie ronda Wojska Polskiego, zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:
    1. Od jakiego okresu zostały przekazane nagrania z kamer z ww. ronda? Czy nagrania będą na bieżąco przekazywane do policji? Jeśli tak, to do jakiego okresu?
    2. Czy Komenda Miejska Policji otrzymała całe nagrania czy tylko fragmenty na których zostały nagrane popełnione wykroczenia w ruchu drogowym?
    3. Czy analizą nagrań i oceną czy zostało popełnione wykroczenie drogowe zajmują się municypalni czy policja?
    4. Czy obecnie zamontowane kamery, które wykonują ruch obrotowy umożliwiają nagranie całego wykroczenia i mogą stanowić podstawę do ukarania kierowcy pojazdu poruszającego się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego?
    5. Czy w stosunku do osób, które popełniły wykrocznie w rejonie ronda Wojska Polskiego i zostały nagrane na monitoringu miejskim zostaną obłożone karą grzywną i punktami karnymi czy otrzymają tylko ostrzeżenie.
    6. Czy Urząd Miasta Płocka oraz Komenda Miejska Policji rozważają przekazanie szerszej informacji o stosowaniu monitoringu w celu ukarania kierowców niestosujących się do przepisów drogowych, aby zmniejszyć zagrożenie bezpieczeństwa na ww. rondzie?


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-09-24 / 628
data publikacji: 
czwartek, 26 września 2019, godz. 09:41
ostatnia zmiana: 
czwartek, 26 września 2019, godz. 09:41 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 629

Stopka