Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 25 lutego 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji: Wybudowanie siłowni zewnętrznej na terenie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Uzasadnienie:
Na wniosek społeczności szkolnej Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza” zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości postawienia urządzeń siłowni zewnętrznej na terenie w/w Szkoły.
Ćwiczenia w plenerze to z jednej strony rozwój fizyczny, a z drugiej tak ważny dla człowieka relaks. Sprzęty, które wchodzą w skład siłowni plenerowej, przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak  dorosłych i seniorów. Ćwiczenia na świeżym powietrzu są przyjemne i zdrowe, doskonale wpływają na poprawę krążenia krwi, koordynacji ruchowej oraz kondycji fizycznej, dostarczają organizmowi dużej dawki tlenu, co dobrze wpływa na mózg, serce i układ oddechowy.
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej – Curie są zainteresowani korzystaniem z urządzeń siłowych podczas przerw w nauce. Uczniowie bardziej skupiliby się na aktywności fizycznej na terenie szkoły, niż wychodzeniem poza jej obszar.
Dobrym rozwiązaniem byłoby udostępnienie siłowni również dla mieszkańców Osiedla, którzy są zainteresowani powstaniem siłowni i często sygnalizują chęć korzystania z tego typu urządzeń w godzinach popołudniowo-wieczornych. Należy wspomnieć, że teren jest nadzorowany przez zatrudnionego dozorcę, który po godzinach udostępnienia urządzeń zadbałby o zamknięcie wejścia na teren Szkoły.
Siłownia zewnętrzna w podanej lokalizacji bez wątpienia byłaby często wykorzystywana zarówno przez uczniów ZSZ im. Marii Skłodowskiej – Curie, jak i mieszkańców Osiedla.
Przyczyniałaby się do zdrowia i dobrego samopoczucia osób korzystających z niej.
W związku z powyższym proszę jak na wstępie.Anna Derlukiewicz
         
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-02-26 / 215
data publikacji: 
czwartek, 28 lutego 2019, godz. 11:55
ostatnia zmiana: 
czwartek, 28 lutego 2019, godz. 11:55 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
61 793 101

Stopka