Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 29 listopada 2018 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJADotyczy: Przywrócenia Hali Widowiskowo-Sportowej Orlen Arenie należytego standardu wizualnego na zewnątrz budynku.

Uzasadnienie:
W związku z interwencją mieszkańców zwracam się z prośbą o podjęcie działań mających na celu przywrócenie Hali Widowiskowo-Sportowej Orlen Arena znajdującej się przy Placu Celebry Papieskiej 1 należytego standardu wizualnego.
Orlen Arena, kojarzona przede wszystkim z piłką ręczną, gościła wiele sław różnych dyscyplin sportowych. To właśnie na tym obiekcie odbywały się mecze Reprezentacji Polski w siatkówce (kobiece World Grand Prix, męska Liga Światowa oraz Memoriał im. H. J. Wagnera), międzynarodowe zawody tenisowe drużyn męskich Davis Cup z udziałem Polaków, Międzynarodowy Turniej Badmintona Płock Junior Polish Open, czy gale sportów walki (KSW, KOK). Mieszkańcy Płocka mają również przyjemność gościć w swoim mieście Reprezentację Polski w piłce ręcznej, która nie tylko rozegrała spotkanie na hali, ale również często jest miejscem zgrupowania kadry narodowej. Oczywiście nie można zapomnieć o meczach rozgrywanych przez Orlen Wisłę Płock w Lidze Mistrzów EHF, PGNiG Super Lidze oraz Pucharze Polski.
W Hali Sportowo-Widowiskowej organizowane jest wiele wydarzeń sportowych, których celem jest promocja miasta i zdrowego trybu życia mieszkańców. Niezwykła atmosfera, którą tworzą widzowie na trybunach oraz charakterystyka hali sprawia, że przyciąga tak wiele imprez masowych.
Niestety od pewnego czasu coraz częściej pojawiają się krytyczne uwagi co do wyglądu hali. Uwagi te są kierowane nie tylko przez mieszkańców naszego miasta. Odpadające warstwy materiału ozdobne z motywem gry w piłkę ręczną znad lamp oświetlających halę nie tylko psują wizualny wygląd hali, ale stanowią również zagrożenie dla osób znajdujących się w jej pobliżu. Obecnie w Orlen Arenie odbywają się siatkarskie Klubowe Mistrzostwa Świata, które są transmitowane w kilkudziesięciu krajach na świecie. Warto byłoby być dobrze przygotowanym na kolejną imprezę, która promocyjny zasięg będzie mieć również poza granicami kraju.
Proszę zatem o podjęcie pilnych działań zmierzających do poprawy zewnętrznego wizerunku płockiej hali sportowej.

Załączniki: Zdjęcia Hali Widowiskowo-Sportowej


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2018-11-30 / 20
data publikacji: 
piątek, 30 listopada 2018, godz. 11:32
ostatnia zmiana: 
piątek, 30 listopada 2018, godz. 11:32 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
66 490 690

Stopka