Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

Płock, 10 stycznia 2019 r.


Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA
Dotyczy: przedłużenia linii autobusowej nr 19 lub linii autobusowej nr 22.


Uzasadnienie:
W związku z interwencją Radnych Rady Mieszkańców Osiedla „Winiary” zwracam się z prośbą o rozważenie zmiany przebiegu trasy linii autobusowej nr 19 lub nr 22, w taki sposób, aby przebiegała przez ulicę Traktową obsługując nowopowstałe przystanki. Obecnie w tym rejonie kursuje autobus linii 105, w dni powszednie co godzinę pokonując trasę z Dworca kolejowego do Główiny i z powrotem.                  
W ostatnich latach Osiedle intensywnie się rozbudowało, znacznie wzrosła liczba mieszkańców, zostało zamieszkanych 115 domków jednorodzinnych, 2 bloki (40 mieszkań). W bieżącym roku zostanie oddanych do użytkowania kolejnych 20 mieszkań w bloku. Nie wszyscy mieszkańcy posiadają samochody osobowe, mają utrudniony dojazd do centrum miasta. Dzieci uczęszczające do szkół muszą dojść pieszo ok. 1 – 1,5 km do pętli autobusowej znajdującej się przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. W związku z tym, rosną potrzeby przedłużenia połączeń komunikacji miejskiej, przynajmniej co drugiego kursu. Poprawiłoby to znacznie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla.
W przedmiotowej sprawie do UMP wielokrotnie występowała Rada Mieszkańców Osiedla „Winiary”, a w sierpniu 2017 r. składał interpelację Pan Tomasz Kominek Radny Rady Miasta Płocka. Wszystkie prośby nie przyniosły pozytywnych efektów.


Anna Derlukiewicz
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Anna Derlukiewicz / 2019-01-10 / 93
data publikacji: 
piątek, 11 stycznia 2019, godz. 11:06
ostatnia zmiana: 
piątek, 11 stycznia 2019, godz. 11:06 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
52 470 219

Stopka