Strona Główna Instrukcja biuletynu Statystyki Kontakt Redakcja biuletynu Historia zmian www.bip.gov.pl Urząd Miasta Płocka
 
Główne menu
Rada Miasta
 
epuap


Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat Kliknij aby zobaczyć certyfikat


 

 

Wojciech Hetkowski                                                                     Płock, 10 lipiec 2017
Radny Rady Miasta Płocka


  INTERPELACJATemat, przedmiot interpelacji:
Funkcjonowanie tzw. ogródków przed lokalami gastronomicznymi na płockiej Starówce.


Uzasadnienie:
Właściciele lokali na Starym Mieście powinni być aktywnym uczestnikiem w rewitalizacji tego miejsca. W dużej mierze oni dyktują to co się na tym obszarze dzieje, a ich działalność przyczynia się do tego, że ludzie zamieszkali poza Starówką będą to miejsce odwiedzać. Ich oferta adresowana do turystów także stanowi pewną wartość dodana do niewątpliwych innych walorów miasta.
W tzw. sezonie ich lokale oraz funkcjonujące przy nich ogródki przyciągają mnóstwo ludzi ożywiających Starówkę. W wielu miastach w Polsce i na całym świecie ogródki stanowiące pewną atrakcję także poza sezonem funkcjonują przez cały rok. Niestety płoccy restauratorzy skarżą się na wysokie koszty funkcjonowania takich obiektów związane np. z opłatami za użytkowanie powierzchni oraz dużymi kosztami montażu i demontażu obiektów ze względu na ich sezonowy charakter.
Postulują oni, aby Urząd Miasta Płocka po konsultacjach z zainteresowanymi wydał zgodę wzorem innych miast na zagospodarowanie tych miejsc poprzez usytuowanie tam całorocznych ogródków gastronomicznych z pewnością przyczyniających się do ożywienia Starówki także poza tzw. sezonem.
Sugerują także ze względu jednak na mniejsze obroty i konieczność poniesienia znacznie większych niż przy ogródkach sezonowych  nakładów na estetykę i funkcjonalność tych obiektów zwolnienie w okresie posezonowym ze wszystkich opłat ponoszonych na rzecz miasta i jego instytucji lub ograniczenie ich do niezbędnego, ekonomicznie uzasadnionego minimum.

 Wojciech Hetkowski
drukuj
   getacro  Pobierz program do otwierania dokumentów w formacie PDF

 

   
 

tytuł: 
Wojciech Wiesław Hetkowski / 2017-07-13 / 1798
data publikacji: 
czwartek, 13 lipca 2017, godz. 12:22
ostatnia zmiana: 
czwartek, 13 lipca 2017, godz. 12:22 -> historia zmian  (0)
nadzór nad treścią: 
osoba publikująca: 
Agnieszka Kopera
ilość wyświetleń: 
335

Stopka